Сьогодні полиці магазинів просто ломляться від різних варіантів покриттів для підлоги: різні кольори, матеріали і цінові категорії.
Але як вибрати правильне, коли очі просто розбігаються? Та й чим вони взагалі відрізняються? На всі питання ми відповімо в цій статті.
Підлогових покриттів сьогодні існує дійсно велика безліч, кожне з яких має свої особливості, переваги і недоліки. Вибрати правильне – завдання складне, але здійсненне, а ми збираємося вам його ще більше полегшити.
Поїхали!
- 1. Дерев’яні підлогові покриття.
- Цей вид покриттів користується великою популярністю, навіть не дивлячись на досить високу вартість. І не дарма, адже всі так люблять затишок і природність, якими володіє все натуральне.
Штучний паркет
Це невеликі пластини з цілісних шматків дерева, особливо зручно їх застосовувати для складної конфігурації підлоги. Чим менше дефектів він має (відколи, сучки), тим вищою буде його вартість. Але деревина із вадами все одно виглядає досить затишно і благородно.
Паркет радує своїм зовнішнім виглядом і може зберігати його не один десяток років, але за умови правильного і гарного догляду.
Із мінусів цього підлогового покриття досить висока ціна і вимогливість в догляді: паркет не може похвалитися своєю вологостійкістю, тому необхідно щороку оновлювати його верхній шар і раз на два роки робити це з попередньою шліфовкою. Крім того, він досить складний в установці, так що в цьому випадку точно доведеться звернутися до фахівців.
Паркетна дошка
Цей матеріал в вартості нижче, ніж паркет. Обумовлено це тим, що тільки верхній його шар виготовляється з цінної деревини, а середній і нижній – з хвойних порід. Однак, зовнішній вигляд не менш благородний і він так само повністю складається з натуральних екологічних матеріалів. Крім того, володіє теплоізоляційними властивостями і досить невибагливий в догляді. Спокійно прослужить більше 15 років без особливих зусиль з боку господині.
Головним мінусом паркетної дошки є складність в монтажі, в разі вибору саме цього покриття також рекомендується залучити фахівця. А верхній шар все ж доведеться трохи оновлювати раз в декілька років для збереження початкового зовнішнього вигляду.
Масивна дошка
Дуже популярна і визнана дизайнерами за рахунок своєї виразної фактури, крім того володіє гіпоаллергенними, тепло- і звукоізоляційні властивостями, повністю екологічна. Серед інших матеріалів з дерева виділяється ще і своєю довговічністю і відносною простотою в плані монтажу. Але, як і інші матеріали, масивна дошка теж має свої мінуси. Висока вартість – в ціні вона дорожче паркету, при монтажі доведеться також докуповувати дорогі витратні матеріали. Крім того, вона дуже вибаглива в догляді. Пестити і леліяти її необхідно навіть ретельніше, ніж паркет.
Инженерна дошка
Складається з двох шарів: фанерна основа, як правило, виготовляється з берези, а ось верхній шар зроблений з багатошарового шпону з різних порід дерева, аж до екзотичних.
Зовнішній вигляд і цінова політика у інженерної дошки практично не відрізняється від паркетної або масивної дошки, проте значно виграє в якості. На відміну від двох останніх, інженерна дошка спокійніше реагує на вологу і більш щільна і довговічна.
Ще одним плюсом цього матеріалу є можливість багаторазового покриття лаком і циклювання, так що, якщо ви захочете змінити інтер’єр, покриття для підлоги в цьому випадку міняти не доведеться.
Крім того, на відміну від масиву, її можна встановлювати на систему підігріву підлоги, а сам матеріал довший і ширший масивних дощок, що значно прискорює процес монтажу.
Але незважаючи на це, монтаж інженерної дошки досить складний і вимагає використання дуже дорогого спеціального клею. А ринок переповнений підробками цього покриття, так що для вдалої покупки, необхідно добре розібратися в матеріалі.
Пробка
Цей матеріал виготовляють з кори коркового дерева, при цьому зберігаються всі екологічні властивості матеріалу. За ціновою політикою він схожий на ламінат. Сам матеріал володіє чудовими звуко- і теплоізоляційними властивостями, він неслизький, гіпоалергенний і стійкий до шкідників. Пробка відмінно пружинить, що дозволяє при ходьбі знизити навантаження на опорно-руховий апарат. Але при цьому має високу чутливість до гострих предметів: може деформуватися при частому контакті з підборами або ніжками меблів, через що підходить далеко не для всіх кімнат.
- 2. Підлога «під дерево»
Цей вид покриттів відмінна альтернатива покриттям підлоги з натурального дерева. Сьогодні є велика різноманітність сортів цих матеріалів, які відмінно імітують натуральну деревину, ось тільки коштують вони значно дешевше.
Ламінат
Поверхня ламінату має відмінну міцність, волого- і пожежостійкість, досить невибагливий в догляді і довговічний.
Із мінусів – необхідна наявність ідеально рівного покриття для установки, в іншому випадку будете мучитися з постійними скрипом і перегинами. Може роздутися, якщо на ньому буде кілька годин розлита вода.
Лінолеум
Основні переваги – практичність і низька ціна. Сьогодні технології дозволяють наносити на лінолеум абсолютно будь-який малюнок, однак найбільш затребуваний все ж під дерево.
Дуже простий в монтажі – немає необхідності ідеально рівної підлоги, володіє вологостійкістю, довговічністю і дуже простий у догляді. Не належить до ряду еко матеріалів, цим пояснюється те, що використовується це покриття в основному для комерційних приміщень, для квартир все-таки більшість вважає за краще використовувати ламінат як більш екологічний продукт.
- 3. Коврові покриття
Гарантують тепло і затишок в інтер’єрі. Але чи так він простий в догляді і практичний? Давайте розберемося.
Ковролін
Виготовляється з натуральних або синтетичних волокон, скріплених між собою основою з латексу.
Може похвалитися своєю відмінною тепло- і шумоізоляціей. Ковролін легко вибрати на будь-який смак: має велику різноманітність кольорів і висоти ворсу.
Коврова плитка
Цей матеріал дуже схожий на ковролін, відрізняється тільки тим, що в першому випадку вся текстура скріплена воєдино загальною основою, у випадку ж з плиткою – вона розділена на багато шматочків однакового розміру і форми, що робить її більш зручною в експлуатації.
Наприклад, незмивну пляму видалити з підлоги набагато простіше: достатньо замінити всього одну або кілька плиток замість того, щоб міняти все покриття повністю.
Всі килимові покриття мають загальні недоліки: необхідність в постійному прибиранні пилососом і періодичного вологого чищення. Мають схильність до вигоряння, невологостійкі.
- 4. Наливні підлоги
Також відомі як полімерні, тому що в своєму складі вони містять саме ці речовини. Укладання хоч і здається простим, але вимагає участі фахівців: суміш готується за рецептом і виливається на підлогу за певною технологією, часто декількома шарами. Варіантів дизайну безліч, аж до 3D-ефекту. Це безшовний матеріал, тому не буде проблем із стиками і протечками. Особливого догляду не вимагає.
Мінуси: підготовку основи під наливні підлоги потрібно провести професійно, інакше заллєте сусідів, і не водою, а полімерами, які важкі в утилізації. Наливні підлоги і їх монтаж – недешеве рішення і підходить далеко не для кожного інтер’єру. Також для комфорту під таким покриттям краще передбачити «теплі» підлоги, а це спричиняє додаткові витрати.
- 5. Універсальні покриття
Такий вид покриття підійде для будь-якого приміщення через свої великі дизайнерські можливості і ряд позитивних характеристик.
Керамічна плитка
Стане ідеальним рішенням, якщо необхідно витримувати великі навантаження, не вимагає ретельного догляду і не проводить струм, добре підійде для установки системи підігріву. Крім того, вона повністю екологічна.
При цьому має великий вибір кольорів, фактури і розмірів.
Серед мінусів керамічної плитки те, що вона досить тендітна і холодна на дотик, має властивість вигоряти.
Керамограніт
Це лідер за технічними характеристиками серед оздоблювальних матеріалів. Має всі переваги кахлю плюс свої видатні характеристики: високий рівень міцності і твердості, тому йому не страшні навіть нерівності основи або сильні удари. Його зносостійкості практично немає меж, він не боїться ультрафіолету (не вигоряє), не взаємодіє з хімічними речовинами і агресивними середовищами. Підходить для «теплих» підлог. Це робить його ідеальним покриттям для кухні.
У нього є і унікальні властивості: підвищений клас морозостійкості, вогнестійкості, вологостійкості і теплопроводності.
Мінуси: важко різати і обробляти – потрібне спеціальне обладнання. Плитка важка, тому з нею складно працювати. Дорога, хоча ціновий діапазон досить широкий. Холодна на дотик.
Ми з радістю допоможемо вам у виборі і установці підлогових покриттів. 🙂
Для цього вам потрібно зробити всього один дзвінок:
(067) 288 4600