Сьогодні барну стійку на кухні можна зустріти практично в кожній квартирі. Що не дивно, адже вона здатна скрасити майже будь-який простір. Але чи підходить вона для абсолютно будь-якої кухні? Які бувають види барної стійки? Чи варто її встановлювати в вашій квартирі? Давайте розбиратися.
Особливості
Окрема барна стійка на кухні відрізняється від своїх аналогів П-образної і Г-подібної форми. І ось чому:
- Встановлювати її на маленькій кухні – не найкраща ідея. Вона відмінно виглядає в просторих приміщеннях, не заважає проходу і робить простір гармонійним, заповнюючи порожню площу. У маленькій кухні перевагу краще віддати стійці, яка стане продовженням гарнітура, варіантів у стіни або, взагалі, у вікна – на місці підвіконня.
-
Її часто використовують в якості заміни звичної обідньої групи – столу і стільців. Однак це не завжди виправдано. Цю ідею чи оцінять літні родичі, їм незручно підніматися на високі стільці. Зважити всі за і проти стоїть і молодим батькам: дитина може впасти з високого столу або стільця стати причиною важких травм і навіть переломамі.
-
Розміри бару обмежені невеликою кількістю посадочних місць, гармонійно виглядають два з кожного боку або три, максимум чотири – з одного. Занадто довга конструкція буде нагадувати реальний бар в кафе.
- Нарешті, стійка – не мобільний предмет меблів. Її не можна пересунути просто так, особливо, коли мова йде про острівної конструкції. Хоча, звичайно, зустрічаються і мобільні варіанти – з коліщатками на ніжках. Але такий бар буде дивно виглядати на класичній кухні, це скоріше рішення для мінімалістських і сучасних інтер’єрів – підходить не кожному.
Види окремої барної стійки
Існує три типи відокремлених барних конструкцій.
П-образна
Найчастіше являє собою лаконічну П-подібну конструкцію на дві персони. Вона не завжди є доповненням до гарнітуру і може відрізнятися в стилістичному плані – така собі стильна родзинка інтер’єру. Варто віддати їй належне – виглядає вона дуже ефектно!
Функціональний острів
У ньому передбачені місця для гостей. Він, навпаки, є частиною кухонного комплекту, виготовлений з тих же матеріалів, що і гарнітур.
На відміну від простої стійки тут передбачено безліч варіантів його облаштування: шафи і висувні ящики, відкриті полиці і навіть полиці для вина для особливо креативних. Крім того, тут розташовується і робоча поверхня для приготування їжі. Відмінна ідея для вечірки на такій кухні – спільне з гостями приготування вечері, що, до речі, практикується в європейських країнах.
Багаторівнева
Зустрічаються і багаторівневі варіанти: робоча зона може розташовуватися поруч і бути трохи нижче рівня бара.
Дизайнери часто пропонують зробити простір більш практичним, розмістивши над барною стійкою підвісну конструкцію з полицями. Це відмінний варіант для інтер’єрів в стилі контемпорарі або лофт.
Матеріали
В першу чергу матеріал залежить від стилістики приміщення і функціонального призначення бара.
Для квартир в стилі лофт підійдуть конструкції з основою з металу, бетону або штучної цегли. Останній, до слова, можна виготовити навіть самостійно. А стільницю можна зробити дерев’яною або кам’яною – в залежності від основи і гарнітура. Вітаються і поодинокі прості стійки, вони нагадують про витоки обраного стилю.
На класичній або неокласичній кухні частіше зустрічаються стійки-острова, виконані з натурального дерева. Тут вітається і рясне декорування у вигляді колон, вензелів, фільонок стулок. Стільниця під стати гарнітуру – з натурального каменю, штучні матеріали тут нежелательни.
В сучасному стилі чітких правил немає. Гарнітур може бути в комплекті з баром-островом або з простої стійкою. Дуже стильно в таких інтер’єрах виглядають монолітні конструкції з каменю, штучного або натурального, бетону, дерева або навіть пластику.
Матеріал стільниці окремо стоїть барної стійки для кухні залежить від того, як часто ви будете використовувати її робочу поверхню. Сама міцна – з натурального каменю, металу і агломерату. Більш примхливі: дерево і пластик.
Де розташувати?
Оскільки відокремлений бар – елемент просторих кухонь, актуальним стає питання про його розташуванні. І тут є пара варіантов.
Традиційно бар-острів йде в комплекті з П-образним гарнітуром. Красиво виглядають симетричні варіанти розміщення, коли його ставлять в центрі кімнати. Але в такому випадку стежте за проходом: він повинен бути не менше 1 метра, інакше буде тісно.
В об’єднаній вітальні і їдальні або в квартирі-студії постає питання про зонування простору. І тут на допомогу приходить проста барна стійка. Вона допоможе визначити зону приготування їжі, їдальню і безпосередньо вітальню. До речі, в цьому випадку можна експериментувати з орієнтиром столу, переставляти стільці на сторону вітальні або на зону готування.
Читайте також: Як Правильно Вибрати Підлогове Покриття?